Koleżanki i Koledzy ze Stowarzyszenia SW

     Kapituła Krzyża SW od paru miesięcy porządkuje sprawy dotyczące przyznanych Krzyży, w szczególności usiłujemy sporządzić listę osób, które dotychczas te odznaczenia otrzymały. W załączeniu podajemy listę, która nie jest listą właściwą, jest tylko listą informacyjną. Prosimy o zapoznanie się z nią, prosimy o uwagi, które pomogą nam prawdziwą listę sporządzić, pomogą ustalić właściwy numer legitymacji, pseudonim, jak również nazwę miejscowości, w której te osoby działały. 

 Sprostowania i uwagi proszę kierować do przewodniczącej Kapituły Krzyża, Zofii Maciejewskiej na adres: zomaciejka@wp.pl, lub na telefon 605 153 822.

   

Lista informacyjna osób odznaczonych Krzyżem SW

w latach 2010 – 2019

Krzyże organizacyjne:

1. Adamski Artur – nr 145/2010, Wrocław

2. Alama Andrzej

3. Andracka Renata – nr 309/2011, Zwola

4. Andrzejewski Dariusz – nr 286/2011, Poznań

5. Andrzejewski Faustyn – nr 287/2011, Poznań

6. Badurska Eulalia – Gdańsk – nr ?/2010

7. Bartoszek Wojciech – odmówił przyjęcia

8. Bartoszewska Zofia – nr 302/2011, Poznań

9. Bartyński Antoni – nr ?/2011, Hermanowa

10. Bąk Janina – nr ?/2019, Nowa Sól, czy2010(11 XII 2010) ?

11. Bąk Kazimierz – nr ?/2011, Górki

12. Bednarz Łukasz – nr 288/2011, Kiełczów

13. Bafalukosz Andrzej (Wrocław), nr ?/2016

14. Bełz Tadeusz – nr ?/2012              czy dostał ?

15. Bełz Zbigniew – nr 257/2010

16. Bluj Maciej          

17. Błażewicz- Brzechowska Katarzyna nr 482/2016

18. Białostocki Jan – Gdynia nr ?/2010

19. Bieliński Ireneusz – Stara Kiszewa – nr ?/2010

20. Bieliński Marek – Gdynia – nr ?/2010

21. Bieniek Zbigniew „Jan”                    nie odebrał

22. Bibro Maria – Gdynia – nr ?/2010                                          

23. Bieżuński Krzysztof – nr 148/2010, „Zyzol”, Wrocław

24. Birecki Marek – Wrocław      (a Birecka?)

25. Błażewicz-Brzechowska Katarzyna – nr 482/2016

26. Bobnis Waldemar „Aniołek”

27. Bogdan Dariusz – nr 256/2010

28. Bogdanowicz Mariusz – nr 514/2017

29. Bogumił Jerzy-nr 316/2012

30. Borowiec Andrzej –  515/2017

31. Brokom Czesław

32. Brzechczyn Krzysztof – nr 313/2011, Poznań

33. Ceglarek Jerzy – nr 369/2013, Nowa Sól

34. Chmielowiec Roman – nr 289/2011, Opalenica

35. Chmielowska Jadwiga – odmówiła przyjęcia

36. Cichocka-Suss Czesława „Gerania” – nr ?/2011

37. Cichocki Zdzisław, „Stefan”

38. Cieślik Tomasz – nr 312/2011

39. Cieszyński Przemysław- nr 485/2016, „Beton”

40. Cnotalski Krzysztof – nr 151/2010, Łódź k. Stęszewa

41. Cupała Wiesław – nr 255/2010, „Jojo”

42. Czarnecka Teresa – nr 152/2010, Wrocław

43. Członkowski Jan

44. Dauksza Maria – nr 263/2010 „Anna”

45. Dejneka Dorota

46. Dębiński Stanisław

47. Dębowski Przemysław – nr 308/2011, Swadzim

48. Dobrzyński Leszek – nr 520/2017

49. Domagalski Włodzimierz „Rafał Stokowski”

50. Domińczyk Mirosław

51. Draguła Józef – nr ?/2011, Pustków

52. Dryll Wanda, Wrocław

53. Drzazgowski Tadeusz – nr ?/2012, czy 2016 ?

54. Dura Wacław – nr ?/2014, czy 2016, „Drabina”, Wrocław

55. Dublaszewska Zofia – Australia – nr ?/2010

56. Dymarski Lech – nr 314/2011, Poznań

57. Dźwinel Marian – nr 295/2011, Poznań

58. Elgass Alicja Wiktoria – nr ?/2011, Słocina-Rzeszów

59. Fabiańska Barbara – nr 303/2011, Poznań

60. Ferenc Zdzisława – nr 153/2010

61. Fiećko Jerzy – nr 296/2011

62. Fludzińska Maria – nr ?/2011, Rzeszów

63. Franielczyk Piotr

64. Frankiewicz Barbara – Gdynia – nr ?/2010

65. Frankiewicz Edward – Gdynia – nr ?/2010

66. Frankiewicz Joanna „Gryf” – odmówiła

67. Frączek Leszek „Leopold”       (czy Frączka ?), ?/2016

68. Gabryel Michał „Bartek”, Wrocław

69. Gajewski Piotr

70. Gierczak Kazimierz – nr ?/2011, Sanok

71. Gnieciak Jerzy „Rolnik”

72. Gorzkowska Ewa – nr 156/2010    nie odebrała, jest legit. 

73. Gójdź Mirosław 

74. Góra Marianna – nr 237/2010, „Lusia”, Wrocław CSSF

75. Grabowski Jan – Gdynia – nr ?/2010

76. Grabowski Mariusz

77. Grupińska Anna – nr 298/2011

78. Grupiński Rafał – nr 297/2011, Poznań

79. Grzegorzewska Ewa – nr 250/2010, „Fuga”, Wrocław

80. Gviniashvili Tariel – nr ?/2012, Gruzja

81. Haremza Stanisław – nr 157/2010

82. Hlebowicz Piotr – nr ?/2012, „Hrabia”, Kraków  

83. Hyk Jarosław – nr 249/2010, „Mały”

84. Iwaniuk Alicja – nr 534/2017,159/2010 jest wolny, „Anna”   

85. Iwanow Mikołaj  – Wrocław –  nr 160/2010 

86. Jabłoński Ryszard – nr 290/2011, Poznań

87. Jabłoński Szymon – nr 161/2010, Poznań

88. Jagielski Piotr – Gdynia – nr ?/2010

89. Jagiełło Zbigniew- ?/2016

90. Jagoszewska Krystyna, „Kurczak”

91. Janusz Stanisław – nr 532/2017

92. Janusz Zbigniew – nr 531/2017

93. Jaranowski Leszek „Długi”

94. Jarzębowski Zdzisław – nr ?/2019

95. Jasińska Renata – ?/2016

96. Jaworski Piotr – nr 324/2012 lub 164/2010, „Rafał Stokowski”    ?

97. Jegliński Piotr

98. Jezusek Mirosław – Gdynia – nr ?/2010

99. Jerzmański Jan – nr 165/2010, Wrocław

100. Jerzmańska Kinga – nr 493/2016

101. Kaczorowski Jarosław – nr 538/2017

102. Kalinowski Aleksander- nr 494/2016 „Leszek”

103. Kalisz Ewa – Gdynia – nr ?/2010

104. Kanikuła Jerzy – Gdynia – nr ?/2010

105. Kargol Sławina Teresa – nr ?/2011, Rzeszów

106. Kaszewska Magdalena, – 291/2011, nie odebrała

107. Kawczyński Jacek

108. Kisielewicz Andrzej – nr 166/2010, „Jan Mak”, Wrocław

109. Kisielewicz Maria – nr 500/2016, Wrocław, z d. Peisert

110.   Komorowski Piotr – Gdynia – nr ?/2010

111.   Kocik Jerzy – nr 247/2010

112.   Kogut Józefa – Podole, pow. Mielec

113.   Kokot Leszek „Chudy”                          

114. Kołodziej Andrzej – Gdynia – nr ?/2010

115. Komorowska Teresa – Gdynia, pośmiertnie – nr /2010

116.   Kondratowicz Iwona – nr 382/2015, Wrocław

117.   Kondratowicz Mirosława – nr 167/2010, Wrocław

118.   Kopaczewski Antoni – Rzeszów

119.   Kopeć Alicja – nr 169/2010, „Madzia”, Wrocław

120. Kopera Janusz – „Cichy”, Biały Bór

121. Korczak Krzysztof – nr 246/2013

122. Korczak Marian – nr 540/2017, Szczecin

123. Korona Witold Paweł – nr 171/2010, „Witek”

124. Korsak Mirosław – Gdynia – nr ?/2010

125. Kostecki Mikołaj – Sopot, pośmiertnie – ?/2010

126. Kossakowska Daniela – ?/2016

127. Kowalczyk-Bugajska Barbara – nr 172/2010

128. Koziebrodzka Maria – odmówiła

129. Koziestański Krzysztof

130. Kozłowska Ewa – nr 262/2010, „Awa”, Wrocław

131. Koźbiał Marek

132. Kożuch Ryszard – nr 496/2016, „J23”, „Kloss”, Wrocław

133. Krecińska Grażyna „Krecia”

134. Krementowski Wiesław – Gdańsk – nr ?/2010

135. Krotliński Jarosław – nr 243/2010, Wrocław

136. Krusińska Teresa – nr 173/2010, Wrocław

137. Kucharski Andrzej – „Konrad”, Rzeszów

138. Kudelska-Rusiecka Maryla – nr  503/2016, „Stokrotka”

139. Kula Henryk

140. Kuligowski Włodzimierz

141. Kusz Grzegorz –  Wrocław

142. Kujawa Helena – Gdynia – nr ?/2010

143. Kusz Falicka Małgorzata – Wrocław 

144. Kwiatkowska Wiesława – Gdynia, pośmiertnie – nr ?/2010

145. Labrenz – Weiss Hanna

146. Lazarowicz Helena – nr 548/2017

147. Lazarowicz Roman – nr 175/2010, Wrocław

148. Lazarowicz Zbigniew – nr 265/2010, Wrocław

149. Lebiedziński Aleksander – nr 264/2010

150. Lenkiewicz Antoni „Apostoł”, Wrocław

151. Leszczyński Andrzej – Gdańsk – ?/2010

152. Lesisz Cezary „Jacuś”, Wrocław – ?/2016

153. Linowska Wanda – nr 176/2010, Wrocław

154. Litwin Zofia – Rzeszów

155. Łepecki Artur

156. Łotocki Adam

157. Łuczak Jarosław- nr 498/2016 „HWK” Wrocław

158. Łukasiewicz Szymon – nr 177/2010, Poznań

159. Łukowska-Karniej Hanna – nr 178/2010, Wrocław

160. Łuszcz Stanisław

161. Łyjak Albert – nr 380/2014 (Wrocław)

162. Maciejewska Zofia – nr 179/2010, „Janusz”, Wrocław

163. Majka Robert – nr ?/2011, Przemyśl

164. Marcinkowska Dorota – nr 180/2010, „Danuśka”

165. Martynowski Warcisław – nr 614/2017, Lądek Zdrój

166. Maziejuk Helena – Wrocław

167. Medoń Piotr – „Dzięcioł”, Wrocław

168. Michalczyk Kazimierz

169. Miedziak Krzysztof

170. Mieszkalski Mariusz

171. Mikołowicz Waldemar – nr ?/2011, Jarosław

172. Miotke Jerzy – Gdynia – nr ?/2010

173. Mizikowski Edward

174. Morawiecki Kornel – Wrocław

175. Morawiecki Stefan – nr 184/2010, „Bohun”, Wrocław

176. Mróz Stanisław – ?/2013, Nowa Sól

177. Muszyński Marek – nr 240/2010, „Witold”, Wrocław

178. Myc Andrzej – Wrocław, USA

179. Mycek Michał, nr ?/2011, Tarnobrzeg

180. Myślecki Wojciech – nr 185/2010, Wrocław

181. Niziołek Stanisław – nr ?/2011, Sanok

182. Nebesio Jan, nr ?/2011, Sanok

183. Nowak Jerzy Dariusz, Brzeg

184. Nowak Marek Sergiusz

185. Nowakowska Nina – nr 310/2011, Sady

186. Nowakowski Ryszard – nr ?/2011

187. Ogorzelec Ludwika Wrocław

188. Olichwier Zofia – nr 189/2010, „Zuzanna”

189. Olszewski Dariusz – Wrocław

190. Olszewski Waldemar – ?/2016

191. Ossowski Łukasz

192. Ossowski Stanisław – Gdynia – nr ?/2010

193. Oszast Grzegorz

194. Oziewicz Marian – nr 191/2010, Wrocław

195. Oziewicz Zbigniew – nr 567/2017 Wrocław

196. Padula Edmunda – nr 649/2019, CSSF, Wrocław     (nr max)

197. Parszyk Henryk – Gdynia – nr ?/2010

198. Parzych Jacek – Gdynia – nr ?/2010

199. Pawlikowski Ryszard – Gdynia, pośmiertnie – nr ?/2010

200. Pawłowska Zofia – Sopot – nr ?/2010

201. Perlak Mieczysław – nr 381/2015

202. Petryniak Jerzy – 378/2014

203. Piątek Tadeusz – nr 193/2010, „Ozon”, Wrocław

204. Pielacha Stanisława Ewa – nr 143/2010, „Biała”, Wrocław

205. Pietraszko Jerzy – nr 154/2010, „Pedro”, Wrocław     ? spr. numer

206. Pietruszka Ewa – nr ?/2012

207. Pietruszka Stanisław – nr ?/2012

208. Piskorz Stanisław, Wrocław

209. Podlejska Janina – nr 159/2010, Wrocław

210. Podgórzak Wojciech

211.   Poetsche Jadwiga – nr ?/2017         ( a Hubert i Wojciech)

212. Pohl Edward – nr 307/2011, Poznań

213. Pokojski Marian – Gdynia – nr ?/2010

214. Polus Maria – Gdynia – nr ??

215. Połoniewicz Stanisław – nr 501/2016

216. Popiołek Teresa – Gdynia

217. Potocka Grażyna, Poznań-Mosina, nie otrzymała

218. Porytała Kazimierz – Soboniów-Jasło

219. Ratajczak Janina Izabela – nr 502/2017 

220. Rembowiecki Stanisław – nr 371/2013, Nowa Sól

221. Roslan Marek – Gdynia

222. Rozwód Andrzej – „Dariusz Zawada”, Tarnobrzeg

223. Rozwód Ewa – Tarnobrzeg

224. Rusiecka Maryla – nr 503/2016, „Stokrotka”

225. Ruszczyński Maciej – Wrocław

226. Ruta-Solarska Elżbieta – nr 299/2011, Poznań

227. Rutkowska Magdalena – ?/2016

228. Rybarska Maria, Wrocław

229. Ryczek Stanisław

230. Rzewuski Piotr

231. Sarapuk Barbara – nr 198/2010, „Filip”, Wrocław

232. Sarnecki Jacek – nr 199/2010, „Klata”, Warszawa

233. Serwa Ryszard

234. Sępichowska Anna – nr 616/2017          

235. Shevchenko Oles – nr ?/2012, Ukraina

236. Sidorowicz Władysław – nr 234/2010, „Fabian”, Wrocław

237. Siedlecki Bolesław – Ruda Śląska – nr ?/2010

238. Skierka Edmund – Gdańsk – nr?/2010

239. Skowrońska Blandyna – nr 637/2017 (Wrocław)     ?

240. Skrupski Jan

241. Spodziewa Bogusław – Wrocław – nr ?/2010

242. Staffa Mieczysław – ?/2016   

243. Stadnicki Andrzej 

244. Stando Wojciech – odmówił przyjęcia             

245. Stoja Ewa – Gdynia –nr ?/2010

246. Strzemiński Włodzimierz „As”

247. Suszyńska Małgorzata – nr 507/2016

248. Szablowski Ryszard – nr 202/2010, Nowa Sól           

249. Szkutnik Janusz Henryk -?/2011, „Ryszard”, Rzeszów            

250. Szkutnik Krystyna Maria – Rzeszów

251. Sulikowska Jadwiga – 300/2011, Poznań, nie odebrała

252. Surma Jerzy – ?/2016, „Włodek”

253. Szatkowski Adam – 294/2011, nie odebrał

254. Szutrak Zofia – nr 204/2010, „Tytus”, Wrocław

255. Świerczewski Tadeusz – nr 205/2010, „Rustejko”, Wrocław

256. Tejchman Dariusz – nr ?/2011, Krosno

257. Tenerowicz Krzysztof „Korek” – nr 231/2010

258. Toczko Bolesław – Gdańsk, pośmiertnie – nr ?/2010

259. Toczko Teresa –  Gdańsk – nr ?/2010

260. Tomkiewicz Jarosław, ”Rafał”, Wrocław

261. Trybuła Henryk – nr 587/2017

262. Tulin Janusz – ?/2016

263. Turkoniak Tadeusz „Leon” – nie ma Krzyża, dać pośmiertnie

264. Tyll Bartłomiej – nr 292/2011

265. Tyrka Andrzej – Gdynia – nr ?/2010

266. Wajda Adam

267. Wajda Wanda – ?/2016

268. Walczak Grażyna – nr 207/2010, Wrocław

269. Walisz Piotr – nr ?/2012

270. Waliszewska Ewa, Poznań Mosina, nie otrzymała

271. Waliszewski Marek – nr 301/2011, Wierzbięcice

272. Waliszewski Paweł, Poznań, nie otrzymał

273. Warsza Tadeusz – nr ?/2011

274. Wasylciów Wiesław – nr 209/2010, Kożuchów

275. Waśkiewicz Milena – nr 210/2010

276. Wawrzeń Andrzej „Kudłaty”

277. Wawrzeń Izabella

278. Welk Kazimierz – Bielsko Biała – nr ?/2010

279. Węgrzyn Wiktor – nr 212/2010

280. Wianecki Krzysztof – Tarnobrzeg

281. Wiktorska Albina – Gdańsk – nr ? 2010

282. Wilczyńska Agnieszka – nr 509/2016, „Agatka”

283. Wilgucka – Hoppe Jolanta – nr 646/2019, Gdynia (czy 647?)

284. Wińciorek Wojciech – nr 229/2010, „Twardy”, Wrocław

285. Wirga Andrzej – nr 228/2010

286. Wiszniewski Andrzej „Kardynał”, Wrocław       (spytać Wojtka)

287. Witczak Krzysztof – nr 214/2010

288. Witt Bożena – Gdańsk – nr ?/2010

289. Walentynowicz Anna – Gdańsk, pośmiertnie, syn nie zawiad.

290. Wodecki Jan – nr 370/2013, Nowa Sól

291. Wolf Krzysztof – nr 215/2010

292. Wolniak Janusz – nr 628/2017

293. Wojciechowska Marta – nr 589/2017

294. Wóltański Edward – nr 216/2010, „Indio”, Lubin

295. Wyganowski Zygmunt – Gdynia

296. Wysocki Antoni – nr 591/2017

297. Wysoczańska Teresa – Gdańsk, pośmiertnie – nr ?/2010

298. Vilkas Leonardas – nr ?/2012, Litwa

299. Zabierowski Mirosław

300. Zabokrzycki Adam – nr 621/2017, „Małgosia”, Wrocław

301. Nadworny Adam, nie odebrał                                                          

302. Zając Ewa – nr 223/2010

303. Zajdel Teresa – Gdynia – nr ?/2010

304. Zakrzewicz Elżbieta – nr 305/2011, Poznań

305. Zakrzewicz Przemysław – nr 304/2011, Mrowino

306. Zaleski Roman

307. Załogowicz Władysław „Felek”

308. Zarach Andrzej – nr 219/2010, Wrocław

309. Zawisza Andrzej – nr 639/2017, Wrocław

310. Ziółkowska Zofia – nr 311/2011, Poznań

311. Ziółkowski Andrzej

312. Znamierowski Alfred – ?/2016

313. Zwiercan Małgorzata – Kościerzyna – nr 142/2010

314. Zwiercan Roman – Kościerzyna – nr 24/2010

315. Żabińska Marianna – nr 220/2010, Wrocław

316. Żmudzińska Irena – 293/2011, nie odebrała

317. Żymańczyk Zofia – nr 221/2010, Wrocław

Przewiń do góry