LISTA OSÓB ODZNACZONYCH KRZYŻEM SW

Lista zbiorcza osób  odznaczonych

Krzyżem Solidarności Walczącej

w latach 2010-2021

 

Listopad 2021

Kapituła Krzyża SW prosi w dalszym ciągu o przesyłanie brakujących numerów legitymacji, danych dotyczących osób, których nie ma na liście,
oraz wszelkich uwag i sprostowań na adres Przewodniczącej Kapituły: zomaciejka@wp.pl lub sms-em na nr tel. 605153822

Krzyże organizacyjne:

1. Adamski Artur – nr 145/2010, „Miś”, Wrocław

2. Alama Andrzej – 315/2012 Warszawa

3. Andracka Renata – nr 309/2011, Zwola

4. Andrzejewski Dariusz – nr 286/2011, Poznań

5. Andrzejewski Faustyn – nr 287/2011, Poznań

6. Badurska Eulalia – Gdańsk – nr ?/2010

7. Bartoszek Wojciech – odmówił przyjęcia

8. Bartoszewska Zofia – nr 302/2011, Poznań

9. Bartyński Antoni – nr ?/2011, Hermanowa

10. Bator Witold – 355/212, „Gucio”, „Pszczelarz”, Kraków

11. Bąk Janina – nr ?/2019, Nowa Sól, czy2010(11 XII 2010) ?

12. Bąk Kazimierz – nr ?/2011, Górki

13. Bednarz Łukasz – nr 288/2011, Kiełczów

14. Bafalukosz Andrzej (Wrocław), nr ?/2016

15. Bełz Tadeusz – nr ?/2012  „Lew” , Gliwice   

16. Berdowski Marek – 703/2021

17. Bluj Maciej – nr 512/2017      

18. Błażewicz- Brzechowska Katarzyna nr 482/2016

19. Białostocki Jan – Gdynia nr ?/2010

20. Bieliński Ireneusz – Stara Kiszewa – nr ?/2010

21. Bieliński Marek – Gdynia – nr ?/2010

22. Bieniek Zbigniew  – nr 147/2010 „Jan”

23. Biesiada Marek – 352/2012, „Wiracha” , Kraków, Nowa Huta                    

24. Bibro Maria – Gdynia – nr ?/2010

25. Bidochko Diana – 604/2017                                          

26. Bieżuński Krzysztof – nr 148/2010, „Zyzol”, Wrocław

27. Birecki Marek – Wrocław    

28. Błażewicz-Brzechowska Katarzyna – nr 482/2016

29. Bobnis Waldemar „Aniołek”

30. Bogdan Dariusz – nr 256/2010, „Sybis”, Wrocław

31. Bogdanowicz Mariusz – nr 514/2017

32. Bogumił Jerzy – nr 316/2012, Warszawa

33. Borowiec Andrzej –  515/2017  „Dubler”

34. Brachmański Stefan – 704/2021

35. Brokos Czesław – 517/2017

36. Bryjak Jan – 385/2012, Gruszów, Zagórzany

37. Brzechczyn Krzysztof – nr 313/2011, Poznań

38. Ceglarek Jerzy – nr 369/2013, Nowa Sól

39. Cerkanowicz Henryk – 705/2021

40. Chachuła Tomasz – 318/2012, Warszawa

41. Chmielowiec Roman – nr 289/2011, Opalenica

42. Chmielowska Jadwiga – 150/2010

43. Chwalewski Marek – 319/2012, Pabianice

44. Chyczewski Leopold – 706/2021, „Lolek”

45. Cichocka-Suss Czesława „Gerania” – nr ?/2011

46. Cichocki Zdzisław, „Stefan”

47. Cieślik Tomasz – nr 312/2011

48. Cieszyński Przemysław- nr 485/2016, „Beton”

49. Cnotalski Krzysztof – nr 151/2010, Łódź k. Stęszewa

50. Cupała Wiesław – nr 255/2010, „Jojo”

51. Cymborski Adam, Warszawa

52. Czarnecka Teresa – nr 152/2010, Wrocław

53. Czerwińska Aleksandra – 518/2017 „Sabina”

54. Członkowski Jan – 519/2017

55. Dauksza Maria – nr 263/2010 „Anna”

56. Dejneka- Marcinkowska Dorota – 180/2010

57. Dębiński Stanisław – 626/2017

58. Dębowski Przemysław – nr 308/2011, Swadzim

59. Dobrzyński Leszek – nr 520/2017

60. Domagalski Włodzimierz „Rafał Stokowski”, Łódż

61. Domińczyk Mirosław

62. Dragula Józef – nr ?/2011, Pustków

63. Drzazgowski Tadeusz – nr ?/2012, czy 2016 ? „Spokojny”, Gliwice

64. Dura Wacław – nr ?/2014, czy 2016, „Drabina”, Wrocław

65. Dublaszewska Zofia – Australia – nr ?/2010

66. Dutkiewicz Rafał – 623/2017 „Harcerz”, Wrocław

67. Dymarski Lech – nr 314/2011, Poznań

68. Dźwinel Marian – nr 295/2011, Poznań

69. Elgass Alicja Wiktoria – nr ?/2011, Słocina-Rzeszów

70. Fabiańska Barbara – nr 303/2011, Poznań

71. Ferenc Zdzisława – nr 153/2010

72. Fiećko Jerzy – nr 296/2011

73. Fludzińska Maria – nr ?/2011, Rzeszów

74. Franielczyk Piotr

75. Frankiewicz Barbara – Gdynia – nr ?/2010

76. Frankiewicz Edward – Gdynia – nr ?/2010

77. Frankiewicz Joanna „Gryf” 

78. Frączek Leszek „Leopold”, ?/2016

79. Gabryel Michał – 257/2010, „Bartek”, Wrocław

80. Gajewski Janusz – 322/2012, Warszawa

81. Gajewski Piotr

82. Gierczak Kazimierz – nr 274/2011, Sanok

83. Gnieciak Jerzy „Rolnik”

84. Gorzkowska Ewa – nr 156/2010

85. Gójdź Mirosław – 525/2017 

86. Góra Marianna – nr 237/2010, „Lusia”, Wrocław CSSF

87. Górski Waldemar – 707/2021

88. Grabowski Jan – Gdynia – nr ?/2010

89. Grabowski Mariusz – 613/2017

90. Grupińska Anna – nr 298/2011

91. Grupiński Rafał – nr 297/2011, Poznań

92. Grzegorzewska Ewa – nr 250/2010, „Fuga”, Wrocław

93. Guska Franciszka – 527/2017

94. Guska-Kuras Małgorzata – 529/2017

95. Gviniashvili Tarieł – nr 652/2012, (pow. być 652/2017), Gruzja

96. Gwoździewicz Karol – 619/2017, Andrychów, Katowice

97. Haremza Stanisław – nr 157/2010

98. Harłacz Adam – 625/2017, „Kostek”

99. Harutyunyan Vardan – 609/2017, Armenia, Erewań

100. Hlebowicz Piotr – 488/2016

101. Hlebowicz Jerzy– nr 357/2012, Kraków

102. Hryciuk Zbigniew

103. Hyk Jarosław, odmówił odebrania 

104. Iwaniuk Alicja – nr 534/2017 „Anna”   

105. Iwanow Mikołaj  – Wrocław –  nr 160/2010 

106. Jabłoński Ryszard – nr 290/2011, Poznań

107. Jabłoński Szymon – nr 161/2010, Poznań

108. Jagielski Piotr – Gdynia – nr ?/2010

109. Jagiełło Zbigniew- ?/2016

110. Jagoszewska Krystyna, „Kurczak”

111. Janiszewski Józef

112. Janusz Stanisław – nr 532/2017

113. Janusz Zbigniew – nr 531/2017

114. Jaranowski Leszek „Długi”

115. Jarząbek Wojciech – 708/2021

116. Jarzębowski Zdzisław – nr 533/2017

117. Jasińska Renata – ?/2016

118. Jegliński Piotr

119. Jeżewski Janusz – nr 325/2012 

120. Jerzmański Jan – nr 165/2010, Wrocław

121. Jerzmańska Kinga – nr 493/2016

122. Jezusek Mirosław – Gdynia – nr ?/2010

123. Kaczorowski Jarosław – nr 538/2017

124. Kadyrov Snaver – 605/2017, Krym, Kijów

125. Kaibullajev Shevket – 606/2017 Ukraina, Krym

126. Kalinowski Aleksander- nr 494/2016 „Leszek”

127. Kalisz Ewa – Gdynia – nr ?/2010

128. Kanikuła Jerzy – Gdynia – nr ?/2010

129. Kargol Sławina Teresa – nr ?/2011, Rzeszów

130. Kaszewska Magdalena, – 291/2011, nie odebrała

131. Kawczyński Jacek

132. Kisielewicz Andrzej – nr 166/2010, „Jan Mak”, Wrocław

133. Kisielewicz Maria – nr 500/2016, Wrocław, z d. Peisert

134. Kirejczyk Paweł – 536/2017

135. Komorowski Piotr – Gdynia – nr ?/2010

136. Kogut Józefa – Podole, pow. Mielec

137. Kokot Leszek „Chudy”

138. Kołkiewicz Paweł, Warszawa  

139. Kołodziej Andrzej – Gdynia – nr ?/2010

140. Komorowska Teresa – Gdynia, pośmiertnie – nr /2010

141. Kondratowicz Iwona – nr 382/2015, Wrocław

142. Kondratowicz Mirosława – nr 167/2010, Wrocław

143. Kopaczewski Antoni – Rzeszów

144. Kopeć Alicja – nr 169/2010, „Madzia”, Wrocław

145. Kopera Janusz – „Cichy”, Biały Bór

146. Korczak Krzysztof – nr 246/2013

147. Korczak Marian – nr 540/2017, Szczecin

148. Korona Witold Paweł – nr 171/2010, „Witek”

149. Korsak Mirosław – Gdynia – nr ?/2010

150. Kostecki Mikołaj – Sopot, pośmiertnie – ?/2010

151. Kossakowska Daniela – 541/2017, czy 622/2017

152. Koziebrodzka Maria – odmówiła przyjęcia

153. Koziestański Krzysztof – 544/2017, „Koń”,Warszawa

154. Kozłowska Ewa – nr 262/2010, „Awa”, Wrocław

155. Kozakowska Sylwia – 709/2021, Wrocław, Kłodzko

156. Kozaryn Okulicz Józef – 710/2021

157. Koźbiał Marek – 534/2017, „Cycek”

158. Kożuch Ryszard – nr 496/2016, „J23”, „Kloss”, Wrocław

159. Krecińska Grażyna „Krecia”

160. Krementowski Wiesław – Gdańsk – nr ?/2010

161. Krotliński Jarosław – nr 243/2010, Wrocław

162. Kruk Cezary – nr 545/2017, „Wierny”, Puławy

163. Krusińska Teresa – nr 173/2010, Wrocław

164. Krzywoszyński Janusz – 711/2021

165. Kucharski Andrzej – „Konrad”, Rzeszów

166. Kudelska-Rusiecka Maryla – nr  503/2016, „Stokrotka”

167. Kula Henryk – 546/2017 Wrocław

168. Kuligowski Włodzimierz – 638/2017, Warszawa

169. Kujawa Helena – Gdynia – nr ?/2010

170. Kusz Falicka Małgorzata – Wrocław 

171. Kuźmiak Elżbieta – nr 547/2017

172. Kwiatkowska Wiesława – Gdynia, pośmiertnie – nr ?/2010

173. Labrenz – Weiss Hanna

174. Lazarowicz Helena – nr 548/2017, „Słoń”, Wrocław

175. Lazarowicz Roman – nr 175/2010, Wrocław

176. Lazarowicz Zbigniew – nr 265/2010, Wrocław

177. Lebiedziński Aleksander – nr 264/2010

178. Lemańska Aurelia – 550/2017

179. Lemański Jerzy – 549/2017

180. Lenkiewicz Antoni „Apostoł”, Wrocław

181. Leśniański Wiesław – 595/2017 Wrocław-Wołów

182. Leszczyński Andrzej – Gdańsk – ?/2010

183. Lesisz Cezary „Jacuś”, Wrocław – ?/2016

184. Linowska Wanda – nr 176/2010, Wrocław

185. Litwin Zofia – Rzeszów

186. Łaszczyk Stanisław – 351/2012, Kapinka

187. Łazarów Fryderyka – 359/2012, Kraków

188. Łazarów Maciej – 360/2012, Kraków

189. Łepecki Artur – 618/2017, Radom

190. Łotocka Danuta – 537/2017

191. Łotocki Adam – 538/2017                                                

192. Łuczak Jarosław- nr 498/2016 „HWK” Wrocław

193. Łukasiewicz Szymon – nr 177/2010, Poznań

194. Łukowska-Karniej Hanna – nr 178/2010, Wrocław

195. Łuszcz Stanisław – 551/2017

196. Łyjak Albert – nr 380/2014 (Wrocław)

197. Maciejewska Zofia – nr 179/2010, „Janusz”, Wrocław

198. Majka Robert – nr ?/2011, Przemyśl

199. Malmon Krzysztof – 330/2012, Pabianice-Łódź

200. Matecki Arkadiusz – 554/2017

201. Matusiak Krzysztof – 555/2017

202. Markiewicz Tadeusz – 331/2012

203. Martynowski Warcisław – nr 614/2017, Lądek Zdrój

204. Maziejuk Helena – Wrocław

205. Medoń Piotr – „Dzięcioł”, Wrocław

206. Michalczyk Kazimierz – 385/2015, ”Czarny”, Gliwice, Berlin

207. Miedziak Krzysztof – 557/2017

208. Mieszkalski Mariusz

209. Mikołowicz Waldemar – nr ?/2011, Jarosław

210. Miotke Jerzy –– nr ?/2010, Gdynia

211. Mittek Stanisław – 559/2017 „Gad”, „Docent”

212. Mizikowski Edward – 183/2010, „Kudłaty”, Warszawa

213. Morawiecki Kornel – Wrocław

214. Morawiecki Mateusz – 712/2021

215. Morawiecki Stefan – nr 184/2010, „Bohun”, Wrocław

216. Mróz Stanisław – ?/2013, Nowa Sól

217. Muszyński Marek – nr 240/2010, „Witold”, Wrocław

218. Myc Andrzej – nr 239/2010, Wrocław, USA

219. Mycek Michał, nr ?/2011, Tarnobrzeg

220. Myślecki Wojciech – nr 185/2010, „Teofil”, „Dorian”, Wrocław

221. Nawrocki Kazimierz – 561/2017

222. Niemojewska Maria – 563/2017, „Maka”

223. Niziołek Stanisław – nr ?/2011, Sanok

224. Nebesio Jan, nr ?/2011, Sanok

225. Neyman Krystyna – 333/2012

226. Nowak Jerzy Dariusz – 565/2017, Brzeg

227. Nowak Marek Sergiusz

228. Nowak Zbigniew Edward – 353/2012, „Siwy”, Kraków

229. Nowakowska Nina – nr 310/2011, Sady

230. Nowakowski Ryszard – nr ?/2011

231. Nowik Hanna Elżbieta – 713/2021

232. Nowik Tomasz – 714/2021

233. Ogorzelec Ludwika – nr 188/2010, Wrocław

234. Olichwier Zofia – nr 189/2010, „Zuzanna”

235. Olszewski Dariusz – 564/2017 Wrocław

236. Olszewski Waldemar – ?/2016

237. Ossowski Łukasz – 566/2017 „Osa”,Warszawa

238. Ossowski Stanisław –– nr ?/2010 Gdynia

239. Oszast Grzegorz – 632/2017

240. Oziewicz Marian – nr 191/2010, Wrocław

241. Oziewicz Zbigniew – nr 567/2017 Wrocław

242. Paceliunas Saulinus – 601/2017

243. Padula Edmunda – nr 649/2019, CSSF, Wrocław    

244. Parszyk Henryk – Gdynia – nr ?/2010

245. Parzych Jacek – Gdynia – nr ?/2010

246. Pawlikowski Ryszard – Gdynia, pośmiertnie – nr ?/2010

247. Pawłowska Zofia – Sopot – nr ?/2010

248. Peceliunas Saulius – 601/2017

249. Peisert Jerzy – 715/2021

250. Perlak Mieczysław – nr 381/2015

251. Petryniak Jerzy – 378/2014

252. Piątek Tadeusz – nr 193/2010, „Ozon”, Wrocław

253. Pielacha Stanisława Ewa – nr 143/2010, „Biała”, Wrocław

254. Pietraszko Jerzy – nr 154/2010, „Pedro”, Wrocław     

255. Pietruszka Ewa – nr 343/2012, Gruszów

256. Pietruszka Stanisław – nr 344/2012

257. Podlejska Janina – nr 159/2010, Wrocław

258. Podlejski Jacek – 571/2017

259. Podgórzak Wojciech – 569/2017 „Kuzyn”, Warszawa

260. Poetsche Jadwiga – 574/2017         

261. Pohl Edward – nr 307/2011, Poznań

262. Pokojski Marian – Gdynia – nr ?/2010

263. Polus Maria – Gdynia – nr ??

264. Połoniewicz Stanisław – nr 501/2016

265. Popiołek Teresa – Gdynia

266. Potocka Grażyna, Poznań-Mosina, nie otrzymała

267. Porytała Kazimierz – Soboniów-Jasło

268. Poznański Andrzej – 573/2017

269. Poznański Józef – 572/2017

270. Ratajczak Janina Izabela – nr 502/2017 

271. Rembowiecki Stanisław – nr 371/2013, Nowa Sól

272. Roslan Marek – Gdynia

273. Rozwód Andrzej – „Dariusz Zawada”, Tarnobrzeg

274. Rozwód Ewa – Tarnobrzeg

275. Ruszczyński Maciej – Wrocław

276. Ruta-Solarska Elżbieta – nr 299/2011, Poznań

277. Rutkowska Magdalena – nr 504/2016

278. Rutkowski Zbigniew – nr 716/2021

279. Rybarska Maria – 576/2017, Wrocław

280. Ryczek Stanisław – 578/2017

281. Rzewuski Piotr

282. Sarapuk Barbara – nr 198/2010, „Filip”, Wrocław

283. Sarnecki Jacek – nr 199/2010, „Klata”, Warszawa

284. Serwa Ryszard

285. Sevkiyev Riza – 366/2013, Kijów

286. Sępichowska Anna – 616/2917, Wrocław                                                 

287. Shevchenko Oles – nr ?/2012, Ukraina

288. Siedlecki Bolesław – Ruda Śląska – nr ?/2010

289. Sikora Radosław – 337/2012, Warszawa

290. Siwakowski Leszek, Warszawa

291. Skierka Edmund – Gdańsk – nr?/2010

292. Skowrońska Blandyna – nr 637/2017 (Wrocław)     

293. Skrupski Jan – 579/2017,  Wałbrzych

294. Sokolovsky Volodymyr – 607/2017, Ukraina

295. Sokołowski Mariusz – 611/2017

296. Spodziewa Bogusław – Wrocław – nr ?/2010

297. Stachniuk Marian

298. Stadnicki Andrzej 

299. Staffa Mieczysław – 505/2016, „Gustaw”  

300. Stando Wojciech – 200/2010, nie odebrał           

301. Stoja Ewa – Gdynia –nr ?/2010

302. Strzemiński Włodzimierz „As”

303. Suszyńska Małgorzata – nr 507/2016

304. Szatkowski Adam – 294/2011                              

305. Szablowski Ryszard – nr 202/2010, Nowa Sól

306. Szewczyk Elżbieta – 717/2021, „Mała Elka”  Wrocław        

307. Szkutnik Janusz Henryk -?/2011, „Ryszard”, Rzeszów            

308. Szkutnik Krystyna Maria – Rzeszów

309. Sulikowska Jadwiga – 300/2011, Poznań, nie odebrała

310. Surma Jerzy – ?/2016, „Włodek”

311. Szatkowski Adam – 294/2011, nie odebrał

312. Szewczenko Oles – 653/2017, Ukraina, Kijów           

313. Szpala Krzysztof – 585/2017 

314. Szumiejko Eugeniusz – 701/2020, Wrocław                   

315. Szutrak Zofia – nr 204/2010, lub 254/2010 „Tytus”, Wrocław

316. Świerczewski Tadeusz – nr 205/2010, „Rustejko”, Wrocław

317. Tabor Jan – 597/2017

318. Tajchman Dariusz – nr 283/2011, Krosno

319. Tenerowicz Krzysztof „Korek” – nr 231/2010

320. Terenda Witold – 586/2017, Wrocław                                                                        

321. Toczko Bolesław – Gdańsk, pośmiertnie – nr ?/2010

322. Toczko Teresa –  Gdańsk – nr ?/2010

323. Tomkiewicz Jarosław, ”Rafał”, Wrocław

324. Trybuła Henryk – nr 587/2017

325. Tulin Janusz – ?/2016

326. Turkoniak Tadeusz „Leon” – nie ma Krzyża, prop.  dać rodzicom

327. Twardowski Jarosław – 702/2020

328. Tyll Bartłomiej – nr 292/2011

329. Tyrka Andrzej – Gdynia – nr ?/2010

330. Vilkas Leonardas – 654/2017                                    

331. Wajda Adam – nr 206/2010

332. Walczak Grażyna – nr 207/2010, Wrocław

333. Warisch Piotr – nr 481/2016 „Artysta”

334. Waliszewska Ewa, Poznań Mosina, nie otrzymała                                

335. Waliszewski Marek – nr 301/2011, Wierzbięcice

336. Waliszewski Paweł, Poznań, nie otrzymał

337. Warsza Tadeusz – nr ?/2011

338. Wasylciów Wiesław – nr 209/2010, Kożuchów

339. Waśkiewicz Milena – nr 210/2010

340. Wawrzeń Andrzej „Kudłaty” – nr 211/2010

341. Wawrzeń Izabella – nr 588/2017

342. Welk Kazimierz – Bielsko Biała – nr ?/2010

343. Wianecki Krzysztof – Tarnobrzeg

344. Wiktorska Albina – Gdańsk – nr ? 2010

345. Wilczyńska Agnieszka – nr 509/2016, „Agatka”

346. Wińciorek Wojciech – nr 229/2010, „Twardy”, Wrocław

347. Wirga Andrzej – nr 228/2010

348. Wiszniewski Andrzej „Kardynał”, Wrocław       (spytać Wojtka)

349. Witczak Krzysztof – nr 214/2010

350. Witt Bożena – Gdańsk – nr ?/2010

351. Wnuk Kazimierz – 718/2021, Łódź

352. Wodecki Jan – nr 370/2013, Nowa Sól

353. Wolf Krzysztof – nr 215/2010, Warszawa

354. Wolniak Janusz – nr 628/2017

355. Wojciechowska Marta – nr 589/2017

356. Wóltański Edward – nr 216/2010, „Indio”, Lubin

357. Wysocki Antoni – nr 591/2017

358. Wysoczańska Teresa – Gdańsk, pośmiertnie – nr ?/2010

359. Vilkas Leonardas – nr 654/2017, Litwa,Wilno                      

360. Zabokrzycki Adam – nr 621/2017, „Małgosia”, Wrocław

361. Zadworny Adam, – 630/2017                                                                                                       

362. Zajdel Teresa – Gdynia – nr ?/2010

363. Zakrzewicz Elżbieta – nr 305/2011, Poznań

364. Zakrzewicz Przemysław – nr 304/2011, Mrowino

365. Zaleski Roman

366. Załogowicz Władysław „Felek”

367. Zawisza Andrzej – nr 639/2017, Wrocław

368. Ziółkowska Zofia – nr 311/2011, Poznań

369. Ziółkowski Andrzej

370. Ziemniak Elżbieta – 354/2012

371. Znamierowski Alfred – ?/2016

372. Zrobek Ireneusz – 719/2012

373. Zwiercan Małgorzata – Kościerzyna – nr 142/2010

374. Zwiercan Roman – Kościerzyna – nr 24/2010

375. Żabińska Marianna – nr 220/2010, Wrocław

376.Żmudzińska Irena – 293/2011, nie odebrała 

Przewiń do góry