WYSTAWA “SOLIDARNOŚĆ WALCZĄCA” I DROGA ŻYCIOWA KORNELA MORAWIECKIEGO

   W pierwszą rocznicę śmierci Marszałka Seniora Sejmu RP, Przewodniczącego SW Kornela Morawieckiego otwarta została w świetlicy Muzeum na Rakowieckiej, w dawnym areszcie, w którym po aresztowaniu przetrzymywany był śp. Kornel Morawiecki prezentacja multimedialna przygotowana przez Jacka Jaśkiewicza oraz wystawa przygotowana przez IDS. Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Solidarność Walcząca we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Solidarności i Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PPRL.

    Przy tej okazji przygotowaliśmy również kompilację wystaw zewnętrznych, które zostały ustawione na dziedzińcu Aresztu o działalności Solidarności Walczącej. Prezentacja składa się z istniejącej wcześniej wystawy o SW z Wrocławia, nowszej prezentującej Oddział SW Poznań oraz kolejnej Trójmiasto. Istotnym elementem ekspozycji są uzupełniające całość prezentacje Oddziałów SW w Szczecinie, Rzeszowie, Krakowie oraz Warszawie. Całość ekspozycji to prawie 120 plansz do których dołożyliśmy jeszcze pokazywaną wcześniej w Berlinie wystawę Jacka Jaśkiewicza “Zanim runął berliński mur”.

    Wystawa zewnętrzna ma charakter stały – będzie pokazywana w Muzeum do czasu gdy przygotujemy stałą ekspozycję w jednym z Pawilonów Muzeum. Muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 i w tym czasie można bezpłatnie oglądać zbiory oraz prezentację multimedialną.

Adresul. Rakowiecka 37, Warszawa (wejście przez bramę więzienną – jeśli zamknięta trzeba dzwonić).

Żeby zachęcić do odwiedzenia wystawy “na żywo” umieszczamy link do zdjęć z wystawy TUTAJ.

amateur maressa rodriguez.onlyragazze.com
sessohub.net
Scroll to Top